Διασυλλογικό ΠΠΑ/ΠΚΑ Φοβερός ο Σταυρόπουλος με 37΄΄91

Φωτογραφία του 'Κωνσταντινος Σταυρόπουλος'.

Πολύ καλή εμφάνιση των αθλητών μας στο διασυλλογικό πρωτάθλημα παμπαίδων παγκορασίδων Α.Νέοι και ποιο έμπειροι αθλητές μας έδωσαν το καλύτερο τους εαυτό και ευχαριστήθηκαν τους αγώνες.

Ο Σταυρόπουλος Κώστας έπεσε πάνω στο νήμα και πήρε την δεύτερη θέση στα 300 μέτρα με νέο ατομικό ρεκόρ 37''91 , επίδοση που στο περσινό πανελλήνιο πρωτάθλημα έδωσε τα μετάλλια . Είναι από τα φαβορί στους φετινούς αγώνες , αλλά χρειάζεται προσοχή και συνεχή προπόνηση για να πετύχει τον στόχο του. Ο Χαλδαίος Νίκος έτρεξε για πρώτη φορά στα 100 μέτρα με εμπόδια και ήταν πρώτος στην κούρσα τρέχοντας πολύ δυνατά αλλά η απειρία και ο ενθουσιασμός  δεν τον άφησαν να λειτουργήσει σωστά και έπεσε στα τελευταία δύο εμπόδια παίρνοντας την τέταρτη θέση . Στο ίδιο αγώνισμα ο Ροδίτης Φώτης πήρε την πέμπτη θέση και έδειξε ότι έχει τις δυνατότητες να τρέξει πολύ γρήγορα . Ο Γιαννούλης Ιάκωβος στα 1000 μέτρα πήρε εμπειρίες σημαντικές και τερμάτισε σε χρόνο 3΄25΄΄ ,( ανήκει ηλικιακά σε μικρότερη κατηγορία ).

Στα κορίτσια  οι αθλήτριες Μεταξά Μαρία και Ροδίτη Αναστασία  αγωνίστηκαν στα 80 μέτρα και πέτυχαν επιδόσεις 12''25 και 12''21 αντίστοιχα. Η Λατσούνη Μαρία έριξε την σφαίρα στα 7.06 μέτρα και ήταν πολύ αγωνιστική , με πολύ δουλειά του χρόνου θα ρίξει πολύ πιο μακριά . Η Κατσούλη Αγγελική έκανε 4΄27'' στα 1000 μέτρα  στον πρώτο της αγώνα .