Τα νέα μας!

οι δραστηριότητες του συλλόγου μας

Πολλές επιτυχίες από τους αθλητές του ΟΑΚ Αίγινας στον αγώνα του Καποδίστρια.

Στον 13ο αγώνα δρόμου «Ιωάννης Καποδίστριας» συμμετείχαν πολλοί αθλητές του συλλόγου μας καλύπτοντας όλες τις ηλικίες.

Αρχικά,μικρά παιδάκια από τις ακαδημίες μας στους παιδικούς αγώνες κέρδισαν όλα μετάλλιο για την συμμετοχή τους ενώ ανέβηκαν στο βάθρο η Μαρία Δημοπούλου,η Μαργιέτα Παπαδάκου και η Ελπίδα Οικονόμου.

Στα 5km “Γυμνασίων-Λυκείων»τις πρώτες θέσεις κατέκτησαν οι αθλητές του συλλόγου μας.
Συγκεκριμένα,ο Αντώνης Ζαμπέλης κυριάρχησε με χρόνο 16:35 ενώ στο δεύτερο και τρίτο σκαλί του βάθρου βρέθηκε Γιώργος Ζαμπέλης(17:48)και ο Παναγιώτης Δημόπουλος(19.44).Την 4η,5η και 6η θέση κατέκτησαν οι Αλέξανδρος Καλαφατέλης,Τσαϊλάς Κωστής και Παπαδάκος Διονύσης με χρόνους 20:52,22:19,22:19 αντίστοιχα.
Στο ίδιο αγώνισμα συμμετείχε η Ηλέκτρα Κάτσα (24η - 29:18),η Έλλη Σκουτέρη (25η-30:04) και η Ιωάννα Μπαρμπέρη(44η-37:48).Αξίζει να σημειωθεί πως ο Αντώνης Ζαμπέλης τερμάτισε στην 2η θέση στην γενική κατάταξη στα 5km.

Τέλος,στα 5km «Δρομέων» διακρίθηκε στην πρώτη θέση ο αθλητής μας Γιώργος Γιαννούλης με χρόνο 16:14,ενώ στις γυναίκες η γυμνάστρια του συλλόγου μας,Κατερίνα Σμέρνου,ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου με χρόνο 20:58.