Τα νέα μας!

οι δραστηριότητες του συλλόγου μας

Μεγάλες επιτυχίες από τους αθλητές μας

Φωτογραφία του Giorgos Giannoulis.Φωτογραφία του χρήστη Outrun.

Εξαιρετικές εμφανίσεις από τους αθλητές του ΟΑΚ Αίγινας στον ημιμαραθώνιο της Αθήνας. Ο Μπουντούλης Χρήστος μετά την τρίτη θέση στο πανελλήνιο ανωμάλου δρόμου , κατέκτησε την τέταρτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ημιμαραθωνίου δρόμου που έγινε ταυτόχρονα  με τον ημιμαραθώνιο της Αθήνας. Είναι από τους κορυφαίους δρομείς της Ελλάδας και το επιβεβαιώνει σε κάθε αγώνα .

Μεγάλη εμφάνιση είχαμε από τον Γιαννούλη Γιώργο που κατέκτησε την δεύτερη θέση στα 3000 μέτρα και την πέμπτη στα 5000 μέτρα στους παράλληλους αγώνες του ημιμαραθωνίου της Αθήνας . Ο αθλητής του Φωτάκη Ανδρέα , του προπονητή αντοχής του συλλόγου μας  ,έδειξε σε εξαιρετική κατάσταση και αφήνει ελπίδες για διάκριση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών που θα γίνει το καλοκαίρι στην Πάτρα .

Στον αγώνα των 5000 μέτρων αγωνίστηκαν και μικροί μας αθλητές (σε ηλικία )Χρυσοχόου Ευγενία , Κατσούλη Αγγελική που πήραν σημαντικές εμπειρίες που θα τους χρησιμεύσουν στο μέλλον. Αγωνίστηκαν επίσης και ο Τσεβάς Χρήστος , Μαρίνης Λευτέρης ,Λοράνδου Ρία , Στάμου Χαρά και Παπαδοπούλου Γιώτα , αθλητές μας που μέσα από το τρέξιμο και την συμμετοχή τους σε αγώνες βελτιώνουν συνεχώς την φυσική τους κατάσταση και εμφανίζονται κάθε φορά και καλύτεροι.