Τα νέα μας!

οι δραστηριότητες του συλλόγου μας

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18 στην Πάτρα

Πολύ καλή εμφάνιση και στο πανελλήνιο Κ18 ο Ζαμπελης Αντώνης . Ο πρωταθλητής στα 2000 με εμπόδια στην κατηγορία Κ16 τερμάτισε 8ος στα 2000 με εμπόδια στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18 με επίδοση 6.30" που είναι νέο ατομικό ρεκόρ ( το αγώνισμα στην κατηγορία Κ18 έχει πιο ψηλά εμπόδια και την λίμνη που δεν υπάρχει στην κατηγορία Κ16).

11ος ο Δριτσακος Σταύρος στον τελικό του τριπλούν . Κοντά στο ατομικό ρεκόρ που έκανε το πρωί στον προκριματικό 12.41 έκανε πολύ καλή εμφάνιση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Αγωνίστηκε ο Μαργαρίτης στον προκριματικό των 800 μέτρων .Με επίδοση 2.15 που είναι ατομικό ρεκόρ κατετάγη στην 36η θέση . Ξεκίνησε τον αγώνα πολύ δυνατά και πέρασε τα 600 μέτρα σε 1'33'' , αλλά στα τελευταία μέτρα έχασε τον ρυθμό του και χάθηκε η ευκαιρία για ένα μεγάλο ατομικό ρεκόρ . Μπράβο στον αθλητή μας για την προσπάθεια του.

Η ομάδα 4Χ400 των κοριτσιών τερμάτισε σε χρόνο 4'35" που είναι νέο ατομικό ρεκόρ πολλά μπράβο στις Σορτση Μαριάννα , Μαρίνη Μαρία , Σταθακή Νεκταρία και Ρούσσου Παναγιώτα . Δυστυχώς η ομάδα των 4Χ400 των αγοριών δεν αγωνίστηκε λόγο αδιαθεσίας του Ζαμπελη Αντώνη που δεν του επέτρεψε να αγωνιστεί .