Τα νέα μας!

οι δραστηριότητες του συλλόγου μας

1200 αθλητές στο πανελλήνιο παίδων κορασίδων

Με ρεκόρ συμμετοχών και με πολύ υψηλό επίπεδο αθλητών ολοκληρώθηκε το πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων κορασίδων στα Τρίκαλα.

Η Γκαρή Βάνα αν και απροπόνητη , λόγο του τραυματισμού  που την άφησε εκτός προπονήσεων από τον Απρίλιο μέχρι αρχές του Ιουνίου , αγωνίστηκε στο έπταθλο  . Η αθλήτρια μας δεν ήταν έτοιμη για τα 400 εμπόδια και αγωνίστηκε στο έπταθλο και κατετάγη στην δέκατη τέταρτη θέση . Πήγε πολύ καλά στα έξι αγωνίσματα και αν στην σφαιροβολία δεν πήγαινε τόσο άσχημα θα ήταν μέσα στην οκτάδα. Η εμπειρία που αποκόμισε ήταν πολύ σημαντική και έδειξε ότι του χρόνου αν δεν έχει πάλι καμιά ατυχία θα πρωταγωνιστήσει στο αγώνισμα αυτό.

Εξαιρετική εμφάνιση από τον Σταυρόπουλο Κώστα στα 200 μέτρα . Ο αθλητής μας ανήκει στην κατηγορία των παμπαίδων  αλλά η διοίκηση μετά από αίτημα του προπονητή του τον έστειλε στο πανελλήνιο παίδων για να αποκτήσει εμπειρία, ώστε στο πανελλήνιο παμπαίδων να είναι έτοιμος να διεκδικήσει ένα μετάλλιο στα 300 μέτρα . Ο Σταυρόπουλος κατάφερε με επίδοση 23''30 να μπει στον τελικό στον οποίο πέτυχε επίδοση 23''43 και πήρε την δέκατη τέταρτη θέση.

Η επίδοση 23''30 στα 200 μέτρα φέρνει τον αθλητή μας ανάμεσα στα φαβορί για μετάλλιο στα 300 μέτρα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα των παμπαίδων στην Χαλκίδα .