Διασυλλογικό ΠΠΑ/ΠΚΑ Φοβερός ο Σταυρόπουλος με 37΄΄91

Info

Φωτογραφία του 'Κωνσταντινος Σταυρόπουλος'.

Πολύ καλή εμφάνιση των αθλητών μας στο διασυλλογικό πρωτάθλημα παμπαίδων παγκορασίδων Α.Νέοι και ποιο έμπειροι αθλητές μας έδωσαν το καλύτερο τους εαυτό και ευχαριστήθηκαν τους αγώνες.

Ο Σταυρόπουλος Κώστας έπεσε πάνω στο νήμα και πήρε την δεύτερη θέση στα 300 μέτρα με νέο ατομικό ρεκόρ 37''91 , επίδοση που στο περσινό πανελλήνιο πρωτάθλημα έδωσε τα μετάλλια . Είναι από τα φαβορί στους φετινούς αγώνες , αλλά χρειάζεται προσοχή και συνεχή προπόνηση για να πετύχει τον στόχο του. Ο Χαλδαίος Νίκος έτρεξε για πρώτη φορά στα 100 μέτρα με εμπόδια και ήταν πρώτος στην κούρσα τρέχοντας πολύ δυνατά αλλά η απειρία και ο ενθουσιασμός  δεν τον άφησαν να λειτουργήσει σωστά και έπεσε στα τελευταία δύο εμπόδια παίρνοντας την τέταρτη θέση . Στο ίδιο αγώνισμα ο Ροδίτης Φώτης πήρε την πέμπτη θέση και έδειξε ότι έχει τις δυνατότητες να τρέξει πολύ γρήγορα . Ο Γιαννούλης Ιάκωβος στα 1000 μέτρα πήρε εμπειρίες σημαντικές και τερμάτισε σε χρόνο 3΄25΄΄ ,( ανήκει ηλικιακά σε μικρότερη κατηγορία ).

Στα κορίτσια  οι αθλήτριες Μεταξά Μαρία και Ροδίτη Αναστασία  αγωνίστηκαν στα 80 μέτρα και πέτυχαν επιδόσεις 12''25 και 12''21 αντίστοιχα. Η Λατσούνη Μαρία έριξε την σφαίρα στα 7.06 μέτρα και ήταν πολύ αγωνιστική , με πολύ δουλειά του χρόνου θα ρίξει πολύ πιο μακριά . Η Κατσούλη Αγγελική έκανε 4΄27'' στα 1000 μέτρα  στον πρώτο της αγώνα .