Μεγάλες επιτυχίες από τους αθλητές μας

Φωτογραφία του Giorgos Giannoulis.Φωτογραφία του χρήστη Outrun.

Εξαιρετικές εμφανίσεις από τους αθλητές του ΟΑΚ Αίγινας στον ημιμαραθώνιο της Αθήνας. Ο Μπουντούλης Χρήστος μετά την τρίτη θέση στο πανελλήνιο ανωμάλου δρόμου , κατέκτησε την τέταρτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ημιμαραθωνίου δρόμου που έγινε ταυτόχρονα  με τον ημιμαραθώνιο της Αθήνας. Είναι από τους κορυφαίους δρομείς της Ελλάδας και το επιβεβαιώνει σε κάθε αγώνα .

Μεγάλη εμφάνιση είχαμε από τον Γιαννούλη Γιώργο που κατέκτησε την δεύτερη θέση στα 3000 μέτρα και την πέμπτη στα 5000 μέτρα στους παράλληλους αγώνες του ημιμαραθωνίου της Αθήνας . Ο αθλητής του Φωτάκη Ανδρέα , του προπονητή αντοχής του συλλόγου μας  ,έδειξε σε εξαιρετική κατάσταση και αφήνει ελπίδες για διάκριση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών που θα γίνει το καλοκαίρι στην Πάτρα .

Στον αγώνα των 5000 μέτρων αγωνίστηκαν και μικροί μας αθλητές (σε ηλικία )Χρυσοχόου Ευγενία , Κατσούλη Αγγελική που πήραν σημαντικές εμπειρίες που θα τους χρησιμεύσουν στο μέλλον. Αγωνίστηκαν επίσης και ο Τσεβάς Χρήστος , Μαρίνης Λευτέρης ,Λοράνδου Ρία , Στάμου Χαρά και Παπαδοπούλου Γιώτα , αθλητές μας που μέσα από το τρέξιμο και την συμμετοχή τους σε αγώνες βελτιώνουν συνεχώς την φυσική τους κατάσταση και εμφανίζονται κάθε φορά και καλύτεροι.