Μέτρια εμφάνιση ο ΟΑΚ Αίγινας στο διασυλλογικό παίδων/κορασίδων

Αποτέλεσμα εικόνας για φωτο στιβος

Στο διασυλλογικό παίδων/κορασίδων ο ΟΑΚ Αίγινας κατέβηκε με πολλές ελπίδες για διάκριση, αλλά το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που περιμέναμε .Έξι αθλητές μας δεν μπόρεσαν να έρθουν να αγωνιστούν και οι τέσσερις που αγωνίστηκαν δεν κατάφεραν να πετύχουν τις επιδόσεις που μπορούσαν . Ήταν ένα όχι καλό διήμερο για τους αθλητές μας και τους προπονητές μας , αλλά είμαστε σίγουροι ότι στους επόμενους αγώνες οι αθλητές μας θα επανέλθουν και θα καταφέρουν να πετύχουν τα όρια για το πανελλήνιο πρωτάθλημα .

Ο Λορέντζος Σωτήρης έτρεξε στα 400 μέτρα σε χρόνο 60'' , έμεινε μακριά από το ρεκόρ του λόγο τραυματισμού στο πόδι που δεν τον άφησε να αγωνιστεί και στα 200 μέτρα.

Η Γκαρή Βάνα στα 400 μέτρα έκανε 68''και πήρε την 8η θέση  , έτρεξε πρώτη φορά 400 μέτρα . Στα 400 με εμπόδια δεν κατάφερε να αγωνιστεί γιατί σε δοκιμαστικό πέρασμα του εμποδίου πριν την εκκίνηση γύρισε το πόδι της .

Ο Χαλδαίος Νίκος αγωνίστηκε στα 100 μέτρα με στόχο την απόκτηση εμπειριών γιατί ηλικιακά ανήκει στην κατηγορία των παμπαίδων .Πέτυχε επίδοση 14''10 και πήρε την 41η θέση , αγωνίστηκε πολύ καλά και άφησε ελπίδες για το μέλλον .

Η Φουρναράκου Γεωργία  πήρε την 3η θέση στην δισκοβολία . Ένα αγώνισμα καινούργιο για την Γεωργία που αν έριχνε βολή όπως αυτές στην προπόνηση θα μπορούσε να έρθει και πρώτη . Ήταν φανερά αγχωμένη (οι πρώτες πέντε βολές άκυρες στην τελευταία πήρε το χάλκινο μετάλλιο), πράγμα που πρέπει να το ξεπεράσουμε για να μπορέσει να πετύχει πιο μεγάλες επιδόσεις .

Πιστεύουμε ότι στους επόμενους αγώνες  οι αθλητές μας θα επανέλθουν , θα βρουν τον καλό τους εαυτό και θα διακριθούν στα πανελλήνια πρωταθλήματα του καλοκαιριού όπως και τα προηγούμενα χρόνια .